Špotáková víťazkou Diamantovej ligy v oštepe

NETKY.SK • 20 August 2010, 8:24 • 2 min
Špotáková víťazkou Diamantovej ligy v oštepe

Špotáková víťazkou Diamantovej ligy v oštepe

slovakia

left justify in out

Americká šprintérka Veronica Campbellová-Brownová vyhrala vo štvrtok stovku na mítingu Diamantovej ligy v Zürichu časom 10,89 sekundy. Česká oštepárka Barbora Špotáková vyhrala Diamantovú ligu, hoci v Zürichu skončila druhá za Nemkou Christinou Obergföllovou, keďže jej najväčšia súperka Pattersonová nepostúpila do finále a nemohla ju ohroziť. Špotáková doasihla výkon 65,34, v rekorde mítingu 67,31 triumfovala Obergföllová.
      O jeden z vrcholov večera sa zaslúžil Američan Jeremy Wariner na 400 m, kde dosiahol najlepší čas sezóny 44,13 sekundy.

      výsledky:
      muži:
      200 m: 1. Wallace Spearmon (USA) 19,79 s, 2. Yohan Blake (Jam.) 19,86, 3. Ryan Bailey (USA) 20,10
      400 m: 1. Jeremy Wariner (USA) 44,13, 2. Jermaine Gonzales (Jam.) 44,51, 3. Angelo Taylor (USA) 44,72
      3000 m steeplechase: 1. Ezekiel Kemboi 8:01,74 min, 2. Paul Kipsiele Koech (obaja Keňa) 8:05,48, 3. Bouabdellah Tahri (Fr.) 8:07,20
      disk: 1. Robert Harting (Nem.) 68,64 m, 2. Piotr Malachowski (Poľ.) 68,48, 3. Mario Pestano (Šp.) 66,49
      5000 m: 1. Tariku Bekele 12:55,03, 2. Imane Merga (obaja Etióp.) 12:56,34, 3. Chris Solinsky (USA) 12:56,45
   110 m prekážky: 1. David Oliver (USA) 12,93, 2. Dwight Thomas (Jam.) 13,25, 3. Ryan Wilson (USA) 13,26
      výška: 1. Ivan Uchov (Rus.) 2,29 m, 2. Jesse Williams (USA) 2,26, 3. Alexander Šustov (Rus.) 2,26
      diaľka: 1. Dwight Phillips (USA) 8,20 m, 2. Christian Reif (Nem.) 8,11, 3. Christopher Tomlinson (V.Brit.) 7,97

      ženy:
      100 m: 1. Veronica Campbellová-Brownová (Jam.) 10,89, 2. Carmelita Jeterová 10,89, 3. Marshevet Myersová (obe USA) 10,97
      400 m: 1. Allyson Felixová (USA) 50,37, 2. Debbie Dunnová (obe USA) 50,57, 3. Amantle Montshová (Botsw.) 50,63
      400 m prekážky: 1. Kaliese Spencerová (Jam.) 53,33, 2. Zuzana Hejnová (ČR) 54,54, 3. Muizat Ajokeová Odumosuová (Nig.) 55,11
      diaľka: 1.  Brittney Reeseová (USA) 6,89, 2. Ľudmila Kolchanovová (Rus.) 6,73, 3. Irene Pusterlová (Švaj.) 6,70
      1500 m: 1. Nancy Lagatová (Keňa) 4:01,01, 2. Gelete Burková (Etiop.) 4:02,26, 3. Stephanie Twellová (V.Brit.) 4:02,54
      100 m prekážky: 1. Priscilla Lopesová-Schliepová (Kan.) 12,53, 2. Carolin Nytrová (Nem.) 12,69, 3. LoLo Jonesová (USA) 12,81
      žrď: 1. Fabiana Murerová (Braz.) 4,81 m, 2. Svetlana Feofanovová (Rus.) 4,71, 3. Silke Spiegelburgová (Nem.) 4,61
      oštep: 1. Christina Obergföllová (Nem.) 67,31 m, 2. Barbora Špotáková (ČR) 65,34, 3. Linda Stahlová (Nem.) 63,30

Zdroj: TASR



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona