Poslanci sa dnes budú zaoberať odpočúvaním i referendom

NETKY.SK • 11 Február 2022, 08:00 • 2 min
Poslanci sa dnes budú zaoberať odpočúvaním i referendom

BRATISLAVA - Poslanci dnes majú prerokovať správy branno-bezpečnostného výboru parlamentu a výborov na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) a Vojenského spravodajstva o stave použitia informačno-technických prostriedkov (ITP) za rok 2021.

slovakia

left justify in out

Ide napríklad o odpočúvanie telefónov či vyhotovovanie obrazových a zvukových záznamov. Z predložených správ vyplýva, že súdy vlani dostali na stôl 1 645 žiadostí o vydanie súhlasu na použitie ITP.

 

img

Poslanci by mali dokončiť diskusiu o ústavnom zákone, podľa ktorého je možné skrátiť volebné obdobie parlamentu ústavným zákonom alebo referendom. Táto zmena by platila pre nasledujúce volebné obdobie. Referendum o odvolaní parlamentu by sa podľa navrhovanej úpravy nemohlo konať počas prvého a posledného roka volebného obdobia. Zákon predložil poslanec z hnutia Sme rodina Miloš Svrček. O tom, či poslanci návrh posunú do ďalšieho legislatívneho procesu, by sa malo rozhodnúť na budúci týždeň v utorok 15. februára. Dnes sa v parlamente hlasovať nebude.

 

Prečítajte si: Milan Krajniak a Zuzana Čaputová chcú pomôcť domácnostiam s výdavkamitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies