Poslanci nestihli ukončiť schôdzu v plánovanom termíne, zídu sa dnes

NETKY.SK • 2 Júl 2012, 06:49 • 2 min
Poslanci nestihli ukončiť schôdzu v plánovanom termíne, zídu sa dnes

Poslanci nestihli ukončiť schôdzu v plánovanom termíne, zídu sa dnes - Politika Poslancom Národnej rady SR sa nepodarilo vyčerpať program 3. parlamentnej schôdze v plánovanom termíne (29.

slovakia

left justify in out

img

Poslancom Národnej rady SR sa nepodarilo vyčerpať program 3. parlamentnej schôdze v plánovanom termíne (29.6.). Zídu sa preto v pondelok 2. júla, hoci plénum zvyčajne v pondelky nezasadá. Na členov snemovne čaká ešte vyše desať neprerokovaných bodov.
      Poslanci by mali najskôr dokončiť diskusiu o systéme sociálnych dávok, ktorú v piatok (29.6.) nestihli uzavrieť. Čakajú na nich aj ďalšie poslanecké návrhy. Okrem iných budú riešiť otázku zriaďovania šesťročných gymnázií či novelu zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnej kombinovanej výroby.
      Zaoberať sa majú aj zmenou financovania škôl a školských zariadení. KDH navrhuje zvýšiť úspešným školám normatívny príspevok o desať percent. Poslanci by mali hovoriť aj o zmenách v zákone o veterinárnej starostlivosti a o novelách zákonov o rodičovskom príspevku a príspevku pri narodení dieťaťa.
      Na rad by mal prísť aj návrh SaS na zníženie štátneho príspevku za hlasy pre politické strany či koalície, ktoré získali viac ako 10 percent hlasov. Z návrhu novely zákona o politických stranách a politických hnutiach vyplýva, že tým, ktorí dosiahli viac ako 10 percent hlasov, by sa príspevok za hlasy nad 10 percent znížil o štvrtinu. Právna norma by sa v súčasnosti dotkla iba Smeru-SD, keďže ostatné parlamentné strany neprekročili desaťpercentnú hranicu. 

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies