Porošenko privítal prepustených vojakov

NETKY.SK • 27 December 2014, 15:28 • 3 min
Porošenko privítal prepustených vojakov

KYJEV - Ukrajinský prezident Petro Porošenko privítal v noci nadnes na vojenskom letisku v hlavnom meste Kyjev 145 vojakov, ktorých v piatok vymenili proruskí separatisti za vyše 220 svojich bojovníkov.

slovakia

left justify in out

"U mňa ako prezidenta a ako občana je srdce plné radosti, že môžete byť - ako som sľúbil - na Nový rok so svojimi rodinami a spolubojovníkmi," povedal Porošenko podľa vyhlásenia, ktoré zverejnila na internete jeho kancelária. Zároveň vyjadril ľútosť nad tým, že domov sa ešte nevrátili všetci zajatí vojaci.
      

"Budeme hľadať a nájdeme každého (vojaka), nikoho tam nenecháme. Štát bude bojovať o každého svojho verného syna," povedal prezident.
      

Porošenko na dnes avizoval prepustenie ďalších štyroch ukrajinských vojakov.
      

Výmena 146 ukrajinských vojakov za 222 rebelov sa uskutočnila severne od východoukrajinského mesta Doneck, metropoly samozvanej Doneckej ľudovej republiky, za prítomnosti predstaviteľov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Je to jediný výsledok stredajšieho stretnutia kontaktnej skupiny pre Ukrajinu v bieloruskom hlavnom meste Minsk.
      

Zatiaľ nie je známe, kedy sa kontaktná skupina zíde opäť. Pôvodne mala rokovať aj v piatok. Proruskí separatisti nevylúčili, že by sa tak mohlo stať v najbližších dňoch.
      

Prepustení vojaci pochádzali z rôznych jednotiek ukrajinskej armády a národnej gardy a niekoľkých dobrovoľných práporov. V zajatí boli od niekoľkých týždňov po niekoľko mesiacov.
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies