Popradské letisko zostane medzinárodné. Akcionári chcú, aby bolo maximálne ziskové

NETKY.SK • 27 September 2023, 15:15 • 2 min
Popradské letisko zostane medzinárodné. Akcionári chcú, aby bolo maximálne ziskové

Ministerstvo dopravy SR, mesto Poprad a mesto Vysoké Tatry sa zhodujú, že letisko Poprad – Tatry má mať aj naďalej štatút medzinárodného letiska a odmietajú akékoľvek konšpirácie o tom, že by sa malo zrušiť alebo by sa mala jeho prevádzka obmedziť.

slovakia

left justify in out

Budúcnosť letiska v Poprade sa v posledných dňoch stala predvolebnou témou, ku ktorej sa vyjadrujú politici naprieč celým spektrom. Akcionári letiska, teda Ministerstvo dopravy SR a mestá Poprad a Vysoké Tatry preto spoločne všetkých uisťujú, že žiadne z avizovaných scenárov nie sú reálne.
„Letisko určite nechceme rušiť ani umŕtviť. Ak by sme mali takéto plány, aký zmysel by malo nedávne zvýšenie základného imania spoločnosti? Naším jediným plánom je maximalizovať zisk letiska, na jeho zatváraní, obmedzovaní prevádzky či predaji sa nepracuje,“ povedal minister dopravy Pavol Lančarič.
Minister o postoji rezortu dopravy, ktorý vlastní 97 % letiska informoval oboch minoritných akcionárov na nedávnom stretnutí. Spoločne sa zhodli na tom, že budúcnosť popradského letiska nie je nijakým spôsobom ohrozená.
„Viacero ľudí z nášho mesta aj celého regiónu cestuje za prácou i turistikou na Britské ostrovy a letisko v Poprade je preto pre nich mimoriadne dôležité. Ja verím tomu, že naďalej zostane medzinárodným letiskom a v rámci možností, ktoré máme ako minoritný vlastník, sa budeme usilovať o to, aby sme získali nové spojenia aj do iných častí Európy či sveta,“ vyjadril sa primátor mesta Poprad Anton Danko. „Určite máme záujem zachovať letisko pod Tatrami. Chceme, aby získalo nové medzinárodné linky, vďaka ktorým by sa do nášho regiónu mohlo dostať viac turistov. Z pohľadu cestovného ruchu má rozhodne veľký potenciál,“ dodal primátor mesta Vysoké Tatry Jozef Štefaňák.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Vinceová
Zdroj: TS Ministerstvo dopravy SR, Foto: FB
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies