Pomoc pre gastro je pripravená pomôcť pri získavaní financií na podporu spolupráce s Michelin Guide

NETKY.SK • 28 Júl 2023, 15:00 • 2 min
Pomoc pre gastro je pripravená pomôcť pri získavaní financií na podporu spolupráce s Michelin Guide

BRATISLAVA - Iniciatíva Pomoc pre gastro sa pripája k petícii k uzatvoreniu spolupráce s celosvetovým sprievodcom Michelin Guide. Podľa iniciatívy to pomôže nielen slovenskému turizmu ale výrazným spôsobom podporí slovenské gastro podnikanie. Pomoc pre gastro navrhuje, aby sa do aktívnejšej podpory Michelin Guide zapojil nielen štát, ale finančne prispel aj komerčný sektor. Práve s jeho zapojením je iniciatíva pripravená pomôcť.

slovakia

left justify in out

Gastro sektor je už niekoľko rokov sužovaný existenčnými problémami, od pandémie, cez infláciu, pokles návštevnosti až po nedostatok kvalifikovaného personálu. Nálada v gastre sa aj podľa prieskumu Pomoci pre gastro dlhodobo pohybuje na úrovni známky „nedostatočná“.

Spolupráca s Michelin Guide by mohla výrazne oživiť gastro sektor a dodať motiváciu mladým šéfkuchárom a pomocnému personálu.

 

Existuje viacero spôsobov, akými  je možno podať pomocnú ruku gastro sektoru, prinavrátiť návštevnosť a zároveň aj prilákať nových turistov. V súčasnosti Slovensko nedisponuje žiadnou reštauráciou, ktorá by bola ohodnotená Michelinskou hviezdou, pričom reštaurácie tohto typu vedia spoľahlivo prilákať jednak domácich zákazníkov, ale predovšetkým turistov, ktorí sa rozhodnú Slovensko navštíviť. Nebolo by to prínosom len pre konkrétnu prevádzku, ale zarobené financie by mohli putovať do celého odvetvia a do rozpočtu krajiny.

Ako problém sa naskytá skutočnosť, že spoločnosť Michelin v súčasnosti uplatňuje svoju novú stratégiu, ktorej pointou je, že krajiny, ktoré by chceli získať ohodnotenie Michelinskou hviezdou, si za uzavretie zmluvy so spoločnosťou Michelin musia zaplatiť nemalé peniaze, ktorých čiastka sa môže pohybovať od niekoľkých stoviek tisícniekoľko miliónov eur.

„Iniciatíva Pomoc pre gastro týmto apeluje na vládu a kompetentné ministerstvá, aby časť financií venovala do vízie, že Slovensko získa svoju prvú Michelinsku hviezdu, čím  priláka nových zákazníkov nielen zo zahraničia a pomôže tak celému gastro sektoru. Zároveň, spoločnosť Pomoc pre gastro je pripravená pomôcť s oslovením aj komerčného sektora, ktorý by tiež mohol prispieť nemalou finančnou injekciou na podporu spolupráce s Michelin Guide,“ uviedla Karmen Procházková, hovorkyňa Iniciatívy Pomoc pre gastro. 

 

Podobná situácia nastala aj v Českej republike, kde spoluprácu s Michelin Guide nepodporí len samotný štát ale finančne sa zapojí aj komerčný sektor.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Iniciatíva Pomoc pre gastro / Karmen Procházková Foto: Bratislavský samosprávny kraj
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies