Polícia zadržala troch migrantov z Afganistanu, vyšetruje prevádzačstvo

NETKY.SK • 23 November 2018, 16:06 • 2 min
Polícia zadržala troch migrantov z Afganistanu, vyšetruje prevádzačstvo

BRATISLAVA - Polícia vyšetruje prípad nelegálnej migrácie. Neznámi páchatelia sa podieľali na nelegálnom prechode troch cudzincov z Afganistanu cez Slovensko.

slovakia

left justify in out

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii začal trestné stíhanie v prípade prevádzačstva. Informoval o tom hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

 

"Vo štvrtok (22. 11.) v ranných hodinách pri vykladaní tovaru v priestoroch firmy vo Zvolene oznámil vodič, občan Srbskej republiky, zamestnancom, že v priestoroch návesu nákladného motorového vozidla sa nachádza presne neurčený počet osôb. Privolaním policajnej hliadky z obvodného oddelenia Zvolen bolo zistené, že vo vozidle sa nachádzajú traja nelegálni migranti pochádzajúci z Afganistanu," uviedol Slivka. Dvaja z nich boli vo veku 18 a jeden vo veku 19 rokov. Podľa polície mala ich trasa na Slovensko viesť zo Srbska cez Maďarsko.

 

Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Hovorca doplnil, že zadržaní migranti z Afganistanu sú v súčasnosti umiestnení v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov. "Je voči nim začaté konanie o administratívnom vyhostení," doplnil Slivka.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies