Polícia začala prísne kontroly! Chce zamedziť nelegálnym aktivitám s drevom

NETKY.SK • 4 Júl 2022, 15:32 • 2 min
Polícia začala prísne kontroly! Chce zamedziť nelegálnym aktivitám s drevom

ŽILINA – Žilinskí enviropolicajti začali kontrolovať prepravu dreva, úplnosť a správnosť potrebných dokladov a pôvod dreva.

slovakia

left justify in out

Polícia na sociálnej sieti informuje, že ide o začiatok systematických kontrol v oblasti, kde dlhú dobu dochádzalo k rozsiahlej trestnej činnosti nelegálnymi výrubmi a krádežami dreva.

 

img

      

„Cieľom kontrol je v čo najväčšej miere zamedziť nelegálnym aktivitám s drevom a postihovať páchateľov, ktorí na tejto trestnej činnosti profitujú. Policajný zbor (PZ) žiada občanov, aby boli všímaví k podozrivým aktivitám v tejto oblasti a v prípade, že sú svedkom takejto činnosti, alebo o nej majú nejaké informácie, oznamovali ich polícii na číslo 158 alebo na e-mailovú adresu enviropolicia@minv.sk,“ uviedla polícia.

 

img

     

Kontroly vykonávajú enviropolicajti oddelenia Žilina odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia PZ v súčinnosti so Slovenskou lesnícko-drevárskou inšpekciou a policajtmi z Krajského riaditeľstva PZ v Žiline.

 

Možno vás zaujme: Dobrá správa pre našu peňaženku! Aj naďalej môžeme telefonovať v roamingu za domáce cenytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies