Polícia vykoná preventívnu akciu na zvýšenie bezpečnosti chodcov

NETKY.SK • 8 December 2015, 17:19 • 2 min
Polícia vykoná preventívnu akciu na zvýšenie bezpečnosti chodcov

BANSKÁ BYSTRICA – Na území Banskobystrického kraja (BBSK), ako aj v celej Slovenskej republike, bude polícia oddnes do 11. decembra vykonávať preventívnu akciu zameranú na zvýšenie bezpečnosti nemotorových účastníkov cestnej premávky – chodcov.

slovakia

left justify in out

TASR o dopravnej akcii informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

 

„Cieľom tejto preventívnej akcie bude upozorniť nemotorových účastníkov cestnej premávky na dodržiavanie povinnosti nosiť reflexné prvky,“ ozrejmila hovorkyňa s tým, že okrem informovania týchto účastníkov cestnej premávky na dodržiavanie ich povinností im policajti tiež rozdajú reflexné prvky. V zmysle platnej legislatívy musí mať chodec, idúci po krajnici alebo po okraji vozovky za zníženej viditeľnosti, na sebe viditeľne umiestnené takéto reflexné prvky, prípadne oblečený reflexný bezpečnostný odev.

 

Od začiatku roka do 7. decembra 2015 polícia v BBSK eviduje podľa Faltániovej 1303 dopravných nehôd, čo je o 51 nehôd viac v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. „Za uplynulý týždeň, od 30. novembra do 6. decembra, polícia zaevidovala v BBSK 27 dopravných nehôd, čo je o tri viac ako za rovnaké obdobie minulého roka,“ dodala.

 

Nepriaznivo podľa jej slov vyznieva aj štatistika, týkajúca sa usmrtených nemotorových účastníkov cestnej premávky. „Za 11 mesiacov roku 2015 ich bolo na cestách BBSK usmrtených 29, čo je o osem viac ako za rovnaké obdobie minulého roka,“ zakončila.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies