Polícia v najbližších dňoch bude kontrolovať dodržiavanie nosenia rúšok

NETKY.SK • 28 August 2020, 17:02 • 2 min
Polícia v najbližších dňoch bude kontrolovať dodržiavanie nosenia rúšok

BRATISLAVA – Polícia bude v najbližších dňoch kontrolovať dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR týkajúce sa nosenia rúšok alebo inej ochrany horných dýchacích ciest.

slovakia

left justify in out

Kontrola opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR

KORONAVÍRUS: POLICAJTI BUDÚ STRIKTNE KONTROLOVAŤ DODRŽIAVANIE OPATRENÍ ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA Kontroly budú zamerané predovšetkým na prekrytie horných dýchacích ciest na miestach s vyššou koncentráciou ľudí, ako sú obchodné centrá, športové a kultúrne podujatia, diskotéky, stanice, vlaky a podobne. #ZdravieNaPrvomMieste #Pomahatachranit

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 28. augusta 2020

 

Počas preventívno-bezpečnostnej akcie sa zameria najmä na miesta s vysokou koncentráciou ľudí, teda napríklad obchodné centrá, športové a kultúrne podujatia, diskotéky, stanice, vlaky či nemocnice.

 

Vysoká pokuta

"Upozorňujeme, že kto poruší prijaté opatrenie, môže mu byť uložená pokuta v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní až do 1659 eur," poznamenala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

 

Prípady v správnom konaní budú riešiť príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva. Tie posúdia aj prípady, ak nebude zrejmé, či sa osoba dopustila priestupku, napríklad ak bude tvrdiť, že nemôže nosiť rúško zo zdravotných dôvodov.

 

Kontroly od začiatku marca

Podobné kontroly vykonáva polícia od začiatku marca. Do 27. augusta preverili policajti 3106 podnetov o porušení lekárom stanovenej karantény, v 1539 prípadoch išlo o priestupok.

 

V rámci zákazu otvorenia prevádzok preverili 843 podnetov, z nich 388 sa potvrdilo ako priestupok. Z ďalších 2942 podnetov porušenia povinnosti nosenia rúšok bolo 1594 priestupkov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies