Polícia upozorňuje na podvody s mobilnými telefónmi

NETKY.SK • 4 Máj 2023, 16:15 • 2 min
Polícia upozorňuje na podvody s mobilnými telefónmi

BRATISLAVA - Polícia upozorňuje na podvody s mobilnými telefónmi. Podvodníci majú originály zamieňať za makety či nefunkčné a poškodené mobily.

slovakia

left justify in out

Polícia upozorňuje na podvody s mobilnými telefónmi. Podvodníci majú originály zamieňať za makety či nefunkčné a poškodené mobily. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

 

Podvody zaznamenali pri predaji mobilných telefónov cez internet. "Predávajúci sa vždy s kupujúcim dohodli na prevzatí zásielky formou dobierky s konkrétnou sumou. Pri prevzatí balíčka si ale kupujúci všimol, že zásielka neobsahuje dohodnutý mobilný telefón, ale maketu či poškodený mobilný telefón inej značky," uviedla Šimková. Priblížila, že ďalšie prípady podvodných konaní sa odohrali priamo v predajniach s elektronikou.

 

Zákazník mal podľa jej slov kúpiť telefón a po nejakom čase ho vrátiť a žiadať o vrátenie peňazí. "Predajca jeho požiadavke vyhovel a až neskôr si všimol, že v originál krabici s originál pečaťou sa namiesto mobilného telefónu nachádza maketa," ozrejmila. Podvodníci sa podľa polície zamerali na mobilné telefóny, ktorých hodnota presahovala 1000 eur.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies