Polícia SR upozorňuje na HOAX o Romanovi Mikulcovi! Vraždu generála Lučanského si NEOBJEDNAL!

NETKY.SK • 16 Júl 2021, 16:34 • 2 min
Polícia SR upozorňuje na HOAX o Romanovi Mikulcovi! Vraždu generála Lučanského si NEOBJEDNAL!

BRATISLAVA - Sociálnymi sieťami sa šíri hoax, že za smrťou bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského je súčasný minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ktorý si mal jeho vraždu objednať. Na sociálnej sieti na to upozornila polícia prostredníctvom svojho profilu Hoaxy a podvody – Polícia SR.

slovakia

left justify in out

Zdrojom hoaxu je profil "Národná protikorupčná jednotka", ktorý existuje iba pár hodín. Polícia upozorňuje, že profil šíri nepravdivé informácie, ktoré nepodkladá žiadnymi dôkazmi či zdrojmi.

 


Policajný zbor pripomína, že kontrolná komisia, ktorá vznikla na pôde Ministerstva spravodlivosti SR a jej členmi boli aj viacerí poslanci Národnej rady SR, uzavrela svoje vlastné vyšetrovanie úmrtia policajného exprezidenta Milana Lučanského s tým, že spáchal samovraždu.

 

Komisia mala takmer 20 členov a okrem politikov boli jej súčasťou aj experti. Komisia pritom nezistila žiadne dôkazy, ktoré by spochybňovali medializované informácie, že Lučanský spáchal samovraždu.

 

Špeciálna komisia, zriadená na vyšetrenie smrti Lučanského, koná za hranicami zákona


Oficiálne vyšetrovanie prípadu Milana Lučanského naďalej pokračuje. Podľa generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa tak deje plynule a aktívne. Žilinka pritom uviedol, že keď bude skutkový stav dôkazov jasne určený a zistia či došlo alebo nedošlo k spáchaniu trestného činu, postaví sa spolu s krajským prokurátorom pred verejnosť a poskytne jej informácie.

 

img


Polícia v súvislosti so statusom vyzýva ľudí, aby predmetný status nahlásili, pretože ide o falošnú správu. Profil pritom začal šíriť ďalšie statusy o údajnej vražde Milana Lučanského, ktorú si mal objednať šéf rezortu vnútra.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies