Polícia našla v dodávke z Belgicka takmer tonu rýb a varené netopiere

NETKY.SK • 12 Apríl 2023, 12:15 • 2 min
Polícia našla v dodávke z Belgicka takmer tonu rýb a varené netopiere

Berlín - Nemecká polícia skonfiškovala takmer tonu nechladených rýb a množstvo varených netopierov, ktoré objavila v dodávke prichádzajúcej z Belgicka. Policajná hliadka zastavila v pondelok zmienenú dodávku pri výjazde z diaľnice pri nemeckom pohraničnom meste Aachen.

slovakia

left justify in out

Objavila v nej ryby a pod nimi schované netopiere. Na miesto bol vyslaný veterinár z miestneho úradu na ochranu spotrebiteľov, ktorý nariadil konfiškáciu netopierov aj rýb. Dodávka nebola poistená, a tak polícia zabavila aj ju. Tridsaťjedenročného občana Pobrežia Slonoviny teraz stíhajú, keďže do Nemecka prišiel bez dokladov a šoféroval bez vodičského oprávnenia. Čaká ho tiež správne konanie pre porušenie predpisov týkajúcich sa hygieny potravín. Miestne úrady okrem toho zisťujú, či v súvislosti s prepravovanými netopiermi neporušil zákony o ochrane prírody. Súd v Aachene mu v utorok nariadil väzbu, kým ho nemecké orgány nevydajú do Talianska, kde má prihlásený pobyt.  Oznámila to v stredu spolková polícia, informuje TASR citujúc zo správy agentúry AP.



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Peter Vince
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies