Polícia bude kontrolovať vodičov vo viacerých okresoch Trenčianskeho kraja

NETKY.SK • 29 December 2015, 10:22 • 2 min
Polícia bude kontrolovať vodičov vo viacerých okresoch Trenčianskeho kraja

TRENČÍN - V priebehu tohto týždňa vykoná polícia kontrolu na osobitnú zodpovednosť na území niekoľkých okresov Trenčianskeho kraja. Kontroly v okresoch Prievidza, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Trenčín a Ilava, ktoré budú zamerané na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel, vyplynuli z analýz dopravnej nehodovosti. TASR o tom informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

slovakia

left justify in out

"Budú sa dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd, a to najmä rýchlosť jazdy, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde," uviedol Kudlička.

 

V priebehu dnešného dňa bude akcia v okrese Partizánske, v stredu 30. decembra v okresoch Prievidza a Bánovce nad Bebravou. V trenčianskom a ilavskom okrese bude polícia kontrolovať vodičov v sobotu 2. januára 2016.

 

"Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období eviduje viacero dopravných nehôd, pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky," dodal Kudlička.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies