Pokuty pre vodičov bez elektronickej diaľničnej známky majú byť prehľadnejšie

NETKY.SK • 18 Február 2021, 17:26 • 2 min
Pokuty pre vodičov bez elektronickej diaľničnej známky majú byť prehľadnejšie

BRATISLAVA - Sankcionovanie prevádzkovateľov vozidiel, ktorí neuhradili elektronickú diaľničnú známku, by malo byť už čoskoro efektívnejšie. Umožniť to má vládou schválený návrh novely zákona o diaľničnej známke z dielne ministerstva dopravy.

slovakia

left justify in out

Pokutu za neuhradenie diaľničnej známky by podľa návrhu malo byť možné uložiť do dvoch rokov, odkedy sa príslušný okresný úrad dozvedel o porušení tejto povinnosti. Najneskôr však do troch rokov odo dňa porušenia povinnosti.

 

img

 

K novele sa kabinet vrátil po pol roku, odkedy bola v auguste minulého roka z rokovania vlády stiahnutá. Parlament návrh prerokuje v skrátenom legislatívnom procese, pričom kabinetom aktuálne schválená novela zákona o diaľničnej známke by mala nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia.

 

Aj kvôli opatreniam 
Zákon o zlepšovaní podnikateľského prostredia zameraný na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 s účinnosťou od 21. júla 2020 podľa rezortu dopravy výrazne zredukoval možnosť efektívneho postihovania prevádzkovateľov vozidiel za nesplnenie povinnosti úhrady diaľničnej známky.

 

img

 

V súčasnosti možno pokutu uložiť do 60 dní odo dňa porušenia povinnosti, teda do 60 dní právoplatne rozhodnúť o pokute, čo je podľa rezortu pri dodržaní príslušných procesných ustanovení zákona o správnom konaní (správny poriadok) v praxi takmer nevykonateľné.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies