Podujatie Dribluj za nádych podporí predčasne narodené deti

NETKY.SK • 9 Jún 2023, 09:30 • 2 min
Podujatie Dribluj za nádych podporí predčasne narodené deti

BRATISLAVA - Športovo-zábavné podujatie Dribluj za nádych podporí predčasne narodené deti. Je spojené s verejnou zbierkou. Uskutoční sa v piatok od 14.00 do 18.00 h pri obchodnom centre na Pribinovej ulici v Bratislave.

slovakia

left justify in out

Informovalo o tom občianske združenie (OZ) Malíček, ktoré za podujatím spoločne so Slovenskou basketbalovou asociáciou a viacerými partnermi stojí. "Prvý nádych nie je pre predčasniatka samozrejmosť, dýchanie pre tieto deti nie je maličkosť. Pomôcť v štarte týchto bábätiek do života môžeme spoločne. Športovým dňom či verejnou zbierkou, výťažok ktorých venujeme na nákup dýchacích prístrojov na jednotky intenzívnej starostlivosti pre novorodencov do nemocníc," povedala predsedníčka združenia Ľubica Kaiserová.

 

Na športovom podujatí sú pre súťažiacich pripravené viaceré aktivity. Podmienky budú vytvorené aj pre deti so zdravotným znevýhodnením. Celý výťažok z podujatia sa venuje na nákup dýchacích prístrojov pre predčasne narodené a rizikové deti v nemocniciach. Organizátori poukázali na to, že odštartovala aj verejná zbierka Dýchať nie je maličkosť. Vyzbierané financie sa majú rovnako použiť na nákup dýchacích prístrojov. Prispieť je možné na webe, načítaním QR kódu zverejneného na webe združenia alebo priamo na piatkovom podujatí.

 

V súčasnosti sa na Slovensku narodí predčasne každé 13. dieťa. "Predčasný pôrod predstavuje závažné riziká, keď na svet prichádzajú krehké bábätká, doslova, bojujúce o svoje zdravie a budúcnosť. Ich štart do života sa veľmi líši od donosených bábätiek," povedala Kaiserová. OZ Malíček preto podľa jej slov okrem iného realizuje projekty na podporu predčasne narodených detí, pomáha ich rodinám a materiálne podporuje nemocnice.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies