Podporuje dopravcov, ktorí odmietajú zvýšenie dane

NETKY.SK • 1 December 2010, 08:16 • 2 min
Podporuje dopravcov, ktorí odmietajú zvýšenie dane

Podporuje dopravcov, ktorí odmietajú zvýšenie dane

slovakia

left justify in out

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR zdieľa výhrady autodopravcov k nejednotnej dani z motorových vozidiel a k jej plánovanému zvyšovaniu v jednotlivých vyšších územných celkoch (VÚC).
      Podľa stanoviska, ktoré dnes asociácia poskytla TASR, sú výhrady autodopravcov združených v ČESMAD Slovakia pochopiteľné a oprávnené. Rôzna výška dane z motorových vozidiel v jednotlivých VÚC nemá žiadne opodstatnenie a vytvára medzi nimi veľkú nerovnováhu. To sa  prejavuje aj v odlišných podmienkach pre podnikanie v autodoprave.
      Podľa prezidenta AZZZ Tomáša Malatinského v okolitých krajinách sú dane vyvážené a autodopravcovia, ktorí investovali do ekologickejších vozidiel, majú možnosť dosiahnuť významné zľavy. Reálne preto hrozí, že po avizovanom zvýšení dane z motorových vozidiel odídu zo Slovenska práve firmy so špičkovými vozidlami a prepracovanou logistikou.
      Česmad Slovakia dnes poskytol stanovisko, v ktorom dopravcovia odmietajú zvýšenie dane z motorových vozidiel, ako aj jej nejednotný rast.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies