Podozrivých blikajúcich škatuliek vraj bolo až 100

NETKY.SK • 7 Október 2010, 07:22 • 2 min
Podozrivých blikajúcich škatuliek vraj bolo až 100

Podozrivých blikajúcich škatuliek vraj bolo až 100

slovakia

left justify in out

Česká polícia dnes vypočula dvoch 19-ročných mladíkov, ktorí sa jej priznali, že v rámci bližšie nespresnenej reklamnej akcie umiestnili na stĺpy v centre Prahy malé škatuľky s blikajúcimi diódami. Podľa TV Nova išlo dokonca o nevydarenú reklamnú kampaň pre nemenovaného českého mobilného operátora, ktorú pripravovali najaté agentúry.
      K podozrivým blikajúcim škatuľkám na stĺpoch verejného osvetlenia v asi trojmetrovej výške, ktoré pripomínali malú časovanú nálož, polícia zavolala v pondelok a v utorok svojich pyrotechnikov.
      V pondelok polícia zaistila na Malej Strane 16 škatuliek a v utorok ešte jednu. Mladíci však na polícii uviedli, že škatuliek nainštalovali dokonca ak 100 a sľúbili, že mužom zákona ukážu aj ďalšie miesta.
      Kauza blikajúcich škatuliek sa pre mladíkov skončí pokutou v prepočte maximálne do 1200 eur za nelegálne umiestnenie reklamy. Polícia o ich trestnom stíhaní neuvažuje a prípad bude riešiť iba pražský magistrát ako priestupok.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies