Podľa odborníkov z ÚVZ akútne stúpla chorobnosť respiračné ochorenia a chrípku

NETKY.SK • 23 Október 2023, 13:04 • 2 min
Podľa odborníkov z ÚVZ akútne stúpla chorobnosť respiračné ochorenia a chrípku

BRATISLAVA - Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v 42. kalendárnom týždni stúpla o 10,3 percenta. Zvýšila sa tiež chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia, a to o 17,7 percenta, informovali odborníci zo sekcie epidemiológie a pripravenosti na pandémie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

slovakia

left justify in out

Epidemiológovia počas týždňa zaznamenali 42.418 prípadov ARO. Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Košickom kraji, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Ochorenia sa vyskytli najčastejšie vo vekovej skupine detí do piatich rokov. "Priebeh ochorení bol komplikovaný u 1163 osôb, čo predstavuje 2,7 percenta zo všetkých ARO," priblížil úrad.

Ako chrípku a CHPO v 42. týždni nahlásili 3586 ochorení, čo predstavuje 8,4 percenta z celkového počtu ARO. Najvyššia chorobnosť bola v Trnavskom kraji, najnižšia v Bratislavskom kraji. Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na CHPO bola vo vekovej skupine do piatich rokov.

ÚVZ zároveň informoval, že 13 výchovno-vzdelávacích zariadení nahlásilo prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu. Išlo o desať materských škôl a tri základné školy.

 

Viacej informácií o tom, ako sa chrípka šíri, či ako spoznať chrípku od klasického prechladnutia, ale napríklad aj o chrípke s porovnaní s ochorením COVID-19, nájdete v dokumente na tomto linku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR, Foto: SITA (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies