Podľa GP je úprava krízových opatrení pre občana neprehľadná

NETKY.SK • 29 Marec 2021, 15:20 • 2 min
Podľa GP je úprava krízových opatrení pre občana neprehľadná

BRATISLAVA - Právna úprava regulujúca prijímanie, vykonávanie, kontrolu a súdny prieskum krízových opatrení je momentálne pre občanov Slovenska neprehľadná. Ako informoval hovorca generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, zhodol sa na tom generálny prokurátor Maroš Žilina na stretnutí s verejnou ochrankyňou práv Máriou Patakyovou.

slovakia

left justify in out

Dôvodom neprehľadnosti je podľa nich roztrieštenosť právnej úpravy do viacerých právnych predpisov, ako aj opakované čiastkové novelizácie uznesení vlády, ktoré pre občana nie sú dostupné v ich aktuálne platnom úplnom znení.

 

img


Na stretnutí sa Žilinka a Patakyová vzájomne informovali o svojich aktivitách v oblasti ochrany základných práv a slobôd počas pandemickej situácie a vymenili si odborné názory k aktuálne podaným návrhom na Ústavný súd SR. Predmetom daných návrhov je posúdenie ústavnosti platných pandemických opatrení, obmedzujúcich základné práva a slobody občanov i organizácií.

 

"Obe strany ocenili vzájomnú aktivitu a angažovanosť v oblasti ochrany základných práv a slobôd výkonom kompetencií, ktoré im poskytuje Ústava SR. Zhodli sa na význame a dôležitosti ochrany základných práv a slobôd aj v čase núdzového stavu, keď sú ich obmedzenia v záujme ochrany verejného zdravia podriadené úplne inému režimu ako v normálnych časoch," uviedol Skladan.

 

img


Hovorca dodal, že generálny prokurátor aj ombudsmanka vyjadrili záujem o budúcu odbornú spoluprácu formou výmeny poznatkov a odborných názorov na témy súvisiace s účinnou ochranou základných práv a slobôd na Slovensku.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies