Podľa Fica je súčasná kontrola na hraniciach v rozpore s Ústavou SR

NETKY.SK • 6 Júl 2021, 15:33 • 2 min
Podľa Fica je súčasná kontrola na hraniciach v rozpore s Ústavou SR

BRATISLAVA - Strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) podá na Ústavný súd SR v mene skupiny 30 poslancov Národnej rady SR (NR SR) návrh, aby sa zaoberal vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ), ktorá vyšla v piatok 2. júla.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda Smeru-SD Robert Fico. Od Ústavného súdu SR budú žiadať, aby sa zaoberal súladom tejto vyhlášky s Ústavou SR.

 


"Najmä nám ide o určité povinnosti, ktoré sa ukladajú občanom Slovenskej republiky v súvislosti s prekračovaním štátnych hraníc," povedal Fico s tým, že tie povinnosti považujú za rozporné s ústavou.

 

Zopakoval, že očkovanie musí byť dobrovoľné. Podľa neho je povinnosť osôb, ktoré nie sú zaočkované, isť do karantény na 14 dní po návrate zo zahraničnej cesty, diskriminačná a v rozpore s Ústavou SR. Dodal, že ústava umožňuje každému občanovi tohto štátu návrat na územie SR bez akýchkoľvek obmedzení.

 

img

 

"Vytvára sa takto nenáležitý, sociálny, právny, materiálny tlak na ľudí, aby sa dali zaočkovať," zdôraznil expremiér.

Podľa Fica budú žiadať Ústavný súd SR, aby vyhláška v časti, ktorá hovorí o karanténe, bola vyhlásená za protiústavnú. Tiež budú žiadať o pozastavenie účinnosti tejto vyhlášky.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies