Po lesných požiaroch prichádzajú búrky a ochladenie

NETKY.SK • 17 August 2010, 07:02 • 2 min
Po lesných požiaroch prichádzajú búrky a ochladenie

Po lesných požiaroch prichádzajú búrky a ochladenie

slovakia

left justify in out

img

Rusku sa ešte úplne nepodarilo vyrovnať s rozsiahlymi prírodnými požiarmi v dôsledku pretrvávajúcich extrémnych horúčav a už musí čeliť ďalším rozmarom počasia.
      Na severozápade zasiahol krajinu studený front sprevádzaný nielen výrazným ochladením a intenzívnymi zrážkami, ale aj mimoriadne prudkými nárazmi vetra dosahujúcimi až intenzity orkánu. Informovali o tom nemecké a švajčiarske médiá.
      V noci nadnes sa tak bez elektrickej energie ocitlo asi 100.000 ľudí v 1500 obciach a mestách. Na mnohých miestach zablokovali železničné trate vyvrátené stromy, čo narušilo v desiatkach prípadov plynulosť železničnej dopravy.
      V Petrohrade poryvy vetra strhli aj asi 50 metrov vysoký žeriav. Žeriavnička vyviazla s ťažkými zraneniami. V okolí metropoly na Neve napáchala víchrica veľké materiálne škody, čo premiéra Vladimira Putina viedlo k iniciatíve prijať preventívne opatrenia v ďalších lokalitách, v ktorých možno očakávať prechod frontu vrátane Moskovskej oblasti. Tam sa v nasledujúcich dňoch očakáva aj výrazný pokles teplôt.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies