Otestovali prototyp rakety Starship od Elona Muska

NETKY.SK • 5 August 2020, 17:30 • 2 min
Otestovali prototyp rakety Starship od Elona Muska

Prototyp ďalšej generácie vesmírnej lode Starship od SpaceX má za sebou úspešný test, počas ktorého vyletel do výšky 150 metrov a následne hladko pristál na zemi.

slovakia

left justify in out

Test modulu z nehrdzavejúcej ocele SN5 sa konal v utorok večer v stredisku firmy v Boca Chica na juhu Texasu a trval menej ako minútu.

Bol to zároveň prvý letový test po takmer roku pre motor Raptor, ktorý použijú na pohon Starship. Finálny modul bude obsahovať šesť týchto motorov.

 

 

Bude 50 metrov vysoký a počas jedného letu môže odviezť až sto ľudí. Na prekonanie zemskej gravitácie však bude potrebovať raketu Super Heavy, ktorú bude poháňať 31 motorov Raptor.

Starship je jedným z troch kandidátov, ktorí sa nachádzajú za zozname modulov, ktoré by mohli pre NASA po roku 2020 dopraviť ľudí na Mesiac. Let v rakete Starship si už objednal japonský podnikateľ Yusaku Maezawa.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies