Po krádeži Van Goghovho obrazu zadržali päť zamestnancov rezortu kultúry

NETKY.SK • 24 August 2010, 7:11 • 2 min
Po krádeži Van Goghovho obrazu zadržali päť zamestnancov rezortu kultúry

Po krádeži Van Goghovho obrazu zadržali päť zamestnancov rezortu kultúry

slovakia

left justify in out

img

Piatich zamestnancov egyptského ministerstva kultúry zadržali v súvislosti s krádežou diela holandského majstra Vincenta Van Gogha z káhirského múzea. Ani jeden z nich sa síce na odcudzení diela nepodieľal, všetci sú však podľa názoru generálnej prokuratúry podozriví, že k nej prispeli zanedbaním služobných povinností.
      Práve táto pätica, vrátane námestníka šéfa rezortu, údajne nesie zodpovednosť za nefunkčnosť poplašného systému a čiastočnú nefunkčnosť bezpečnostných kamier v Múzeu Mahmúda Chalíla.
      Riaditeľka múzea, jej námestníčka a ďalšia zamestnankyňa inštitúcie, ktoré po krádeži dočasne putovali za mreže, sú už medzičasom podľa informácií webového portálu egynews.net po zložení kaucie na slobode.
      V uvedenom múzeu nefungoval v sobotu, keď došlo ku krádeži, ani jeden alarm a funkčných bolo tiež iba sedem zo 43 bezpečnostných kamier, informovalo už skôr vedenie egyptskej generálnej prokuratúry.
      Odcudzený obraz Van Gogha je známy pod dvoma názvami - Vlčie maky a Váza s kvetmi. Jeho hodnota dosahuje výšku približne 50 miliónov dolárov (39,34 milióna eur).
      V Múzeu Mahmúda Chalíla sa nachádza jedna z najvýznamnejších zbierok umenia 19. a 20. storočia, aké existujú na Blízkom východe. Zhromaždil ju politik Muhammad Mahmúd Chalíl, ktorý zomrel v roku 1953. V múzeu sú aj diela Gauguina, Moneta, Maneta a Renoira.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona