Platy štátnej a verejnej správy sa od dnešného dňa zvýšili

NETKY.SK • 1 Január 2020, 12:11 • 2 min
Platy štátnej a verejnej správy sa od dnešného dňa zvýšili

BRATISLAVA - Platy zamestnancov v štátnej a verejnej službe sa od začiatku tohto roka zvyšujú o 10 %. Vyplýva to z nariadení vlády, ktoré nadobudli účinnosť od 1. januára 2020.

slovakia

left justify in out

Polepšenie 

Zvýšenie platových taríf zamestnancov pracujúcich v štátnej a verejnej službe vychádza z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa na roky 2019 a 2020. Vo verejnej správe platové tarify od začiatku tohto roka stúpli približne 229 tisíc zamestnancom a v štátnej správe platové tarify vzrástli približne 38,5 tisíc zamestnancom.

 

img

 

Podpis prebehol už v decembri 2018
Kolektívne zmluvy na najbližšie dva roky podpísali začiatkom decembra 2018 zástupcovia vlády, predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska a samosprávnych krajov a odborári.

 

img

 

Vyjadrenie predsedu vlády SR

Ako vtedy po podpise zmlúv uviedol premiér Peter Pellegrini, "ide o výrazný moment, ktorý sa zapíše do histórie Slovenska". Takýto nárast platov v štátnej a verejnej sfére si podľa neho vyžiada počas dvoch rokov 1,6 miliardy eur.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies