Pitva preukázala, že za náhlym úmrtím učiteľky, nie je očkovanie vakcínou od AstraZeneca

NETKY.SK • 18 Marec 2021, 15:01 • 2 min
Pitva preukázala, že za náhlym úmrtím učiteľky, nie je očkovanie vakcínou od AstraZeneca

BRATISLAVA - Úmrtie 38-ročnej pacientky, ktorá zomrela v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, nesúviselo s jej očkovaním proti ochoreniu COVID-19 vakcínou AstraZeneca.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Konštatuje to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. „Po vyhodnotení predchorobia, relatívne dlhšieho obdobia po očkovaní a záverov vykonanej pitvy úrad konštatuje, že úmrtie nemožno dávať do súvisu s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Úmrtie nastalo na podklade viacerých chorobných zmien, ktorých pôvod vznikol ešte pred samotným očkovaním,“ informoval po vykonaní pitvy Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

 

Panika z očkovania

Obavy z očkovania medzi občanmi z očkovania nastali po odvysielaní reportáže RTVS z piatka (12. marca), v ktorej informovala o učiteľke, ktorá zomrela dva týždne po očkovaní.

 

Súvisiaci článok: RTVS mrzí spracovanie reportáže o vakcíne AstraZeneca, ktorou spustili vlnu kritiky na očkovanie

 

Reportérky z verejno-právnej televízie totiž nepriamo spojili jej tragické úmrtie s nedávnym očkovaním vakcínou AstraZeneca. Aby obsah ešte viac "okorenili" opierali sa o informácie zo zahraničia, kde malo dôjsť k podobným prípadom, kedy ľudia po podaní vakcíny zomreli na trombózu. 

 

Trombóza nesúvisí s podaním vakcíny

Súvislosť medzi očkovaním a náhlymi krvnými zrazeninami či vážnymi vedľajšími účinkami vakcíny však nevylúčila iba spoločnosť AstraZeneca, ale aj Európska lieková agentúra, ktorá členským krajinám aj naďalej odporúča ich používanie. Podobne sa k očkovacej látke vyjadril aj Slovenský ústav na kontrolu liečiv (ŠÚKL). 

 

Na základe správ o výskyte trombózy u niekoľkých zaočkovaných pacientov očkovacou látkou AstraZeneca, už niekoľko európskych krajín dočasne pozastavilo používanie šarže ABV 5300 vakcíny, pokiaľ sa na 100 % nevylúči, že ich náhle úmrtie nesúviselo s očkovaním

 

Prečítajte si tiež: EMA vylúčila spojitosť medzi očkovaním vakcínou AstraZeneca a krvnými zrazeninami

 

 

 


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies