Pistoriusovi za brutálnu vraždu krásnej priateľky zvýšili trest o niekoľko rokov!

NETKY.SK • 24 November 2017, 11:51 • 2 min
Pistoriusovi za brutálnu vraždu krásnej priateľky zvýšili trest o niekoľko rokov!

Somerset West - Juhoafrického hendipekovaného atléta Oscara Pistoriusa odsúdili za vraždu priateľky Reevy Steenkampovej na 13 rokov a päť mesiacov. Trest mu zvýšil Najvyšší odvolací súd v JAR. Pôvodný šesťročný trest vo väzení bol podľa súdu šokujúco mierny.

slovakia

left justify in out

Minimálny trest za vraždu v JAR je 15 rokov za mrežami. Sudcovia v odvolacom procese zohľadnili, že šesťnásobný paralympijský víťaz si už časť trestu odpykal.

 

Pistoriusa pôvodne odsúdili na päť rokov vo väzení za to, že na Valentína v roku 2013 cez zatvorené dvere toalety zastrelil priateľku Reevu Steenkampovú. Vtedy jeho čin klasifikovali ako zabitie z nedbanlivosti. Účastník londýnskej olympiády tvrdí, že k zabitiu došlo tragickým omylom, pretože si myslel, že v kúpeľni sa nachádza zlodej.

 

Pri krížovom výsluchu obhajoby vyšetrovateľ prípadu priznal, že sa v dome športovca nenašli žiadne dôkazy, ktoré by jednoznačne vyvracali športovcove tvrdenia.

 

Minulý rok sa uskutočnil nový proces, Pistorius sa v ňom už zodpovedal za vraždu a dostal šesť rokov nepodmienečne. Podľa žalobcu bol však trest stále veľmi nízky. "Najvyšší súd uznal námietky žalobcov proti pôvodnému šesťročnému trestu," uviedol vo štvrtok vo svojom verdikte sudca Willie Seriti.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies