Pianistke hrozilo väzenie za údajný nadmerný hluk, zbavili ju žaloby

NETKY.SK • 27 November 2013, 16:18 • 2 min
Pianistke hrozilo väzenie za údajný nadmerný hluk, zbavili ju žaloby

MADRID - Španielsky súd zbavil 28-ročnú pianistku obvinení z toho, že svojou hrou na klavíri vyvolávala nadmerný hluk a susede spôsobila duševnú ujmu. Informovala o tom dnes agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Proces tento mesiac vyvolal posmešky i rozhorčenie, keď prokurátori žiadali na súde sedemročný trest. Neskôr to znížili na 20 mesiacov. Profesionálna pianistka Laia Martínová čelila žalobe svojej susedky z bytového domu v katalánskom meste Puigcerdá. Žalobkyňa Sonia Bonsomová sa sťažovala, že klaviristka v rokoch 2003-2007 cvičila päť dní v týždni, a to denne aj osem hodín.

Bonsomová na súde povedala, že v dôsledku toho dnes nenávidí klavíre natoľko, že ich neznesie ani pri sledovaní filmov. Z domu sa napokon odsťahovala. Do žaloby zahrnula aj rodičov Martínovej, keď dvakrát v byte uskutočnili práce na zvukovej izolácii, čo však sťažnosti Bonsomovej neutíšilo.

Martínová odmietla, že v minulosti hrala doma tak často, ako uvádza jej niekdajšia suseda, a tvrdí, že pravidelne chodila na cvičenia do iných miest. Súd v meste Girona pianistku i jej rodičov oslobodil od oboch obvinení, vyplýva z verdiktu zverejneného tento utorok.

Súd uviedol, že tvrdenia Bonsomovej považuje za nespoľahlivé a prehnané. Podľa verdiktu neexistuje dôkaz, že Martínovej hra na klavíri prekročila hranicu 30 decibelov stanovenú mestom pre hudobné nástroje ani že jej hra bola priamou príčinou Bonsomovej problémov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies