PH 2020: Slovensko má ďalšiu medailu. Metelka vybojoval zlato a vytvoril nový rekord!

NETKY.SK • 27 August 2021, 11:58 • 2 min
PH 2020: Slovensko má ďalšiu medailu. Metelka vybojoval zlato a vytvoril nový rekord!

TOKIO - Slovenský paracyklista Jozef Metelka obhájil na PH2020 zlato zo stíhacích pretekov na 4 000 m.

slovakia

left justify in out

V piatkovom finále zdolal Rumuna Carola-Eduarda Novaka, bronz získal Kolumbijčan Diego German Duenas. Metelka postúpil do finále suverénnym spôsobom, keď v kvalifikácii vytvoril časom 4:22,772 nový svetový i paralympijský rekord. V súboji o zlato nedal Novakovi žiadnu šancu a napokon ho po 2 250 metroch predstihol o kolo.

 

"Boli to dosť náročné preteky. Teda najmä tá príprava, tie uplynulé dva roky boli ťažké. Aj z hľadiska materiálneho a celého toho stresu okolo. Som však veľmi rád, že sa podaril obhájiť výsledok, pretože jedno zlato za osem rokov je pecka, ale dve, to už je fakt dobré. Je za tým však jeden a pol roka tvrdého tréningu. Robil som viacero športov, diverzifikoval som to, aby som zapájal všetky svaly, aj hlavu mal v pohode. Všetky športy, ktorým sa venujem, nie sú o tom, že si robím, čo chcem, ale všetko vedie k tomu hlavnému, aby som vedel podať takýto výkon," povedal Metelka pre Slovenský paralympijský výbor.

 

Pre 34-ročného Metelku to je druhá medaila v Tokiu, keď vo štvrtok vybojoval bronz na pevnom kilometri. Celkovo má na konte už päť paralympijských medailí, z toho tri najcennejšie.

 

Súvisiaci článok: PH 2020: Paracyklista Metelka vybojoval pre Slovensko prvú medailu!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona