Peter Nagy ohlásil ďalšie termíny turné The best of 30 rokov

NETKY.SK • 4 Marec 2015, 11:20 • 2 min
Peter Nagy ohlásil ďalšie termíny turné The best of 30 rokov

BRATISLAVA - Slovenský spevák Peter Nagy odštartuje v máji ďalšiu časť turné The best of 30 rokov. Muzikant odohrá od 18. mája do 10. júna celkom jedenásť koncertov, ktorými bude pokračovať v oslavách 30 rokov na scéne.

slovakia

left justify in out

"Je to v podstate oslava verných fanúšikov. Nebyť ich priazne, nie je čo oslavovať. Ja som človek, ktorý verí v obyčajné piesne. Tie majú silu, lebo prinášajú porozumenie medzi ľuďmi, keď nijak inak, tak aspoň na tú chvíľu, čo trvá koncert. Hudba je stelesnené dobro," uviedol hudobník, ktorý udržuje vzťah s priaznivcami aj na sociálnych sieťach.


"Mám radosť, že mám veľmi vnímavé publikum. Prostredníctvom kontaktu s fanúšikmi cez sociálnu sieť ma prekvapilo, ako veľmi vnímajú texty mojich piesní. Pripomenuli mi napríklad moju starú pieseň Zachráňte ľudí pred ľuďmi. Táto kľúčová veta textu je dnes aktuálna snáď najviac," dodal.


Päťdesiatpäťročného rodáka z Prešova bude na turné sprevádzať kapela Indigo v zložení Mišo Kovalčík (gitara), Luboš Ďurech (basgitara), Marek Mečiar (klavír) a Jan Lau (bicie). Počas koncertov odznejú hity ako Aj tak sme frajeri, S nohami na stole alebo Láska je tu s nami. "Mám kapelu, ktorá hrá dnes rockovejšie a dravšie ako v minulosti. Aj keď sa snažíme, aby sme nesiahali na podstatu starých hitov. Tá je vždy v jednoduchej melódii a v neobvyklej textovej téme. Známe hity teraz hrávame v dlhšej koncertnej verzii a sú trochu prearanžované, aby sa moji muzikanti mohli lepšie predviesť ako umelci. Zahráme to, čo ľudia chcú počuť a čo si prídu s nami zaspievať. Hovorí sa tomu 'staré pecky'," povedal spevák a gitarista.


Peter Nagy zaznamenal úspech už s debutovým albumom Chráň svoje bláznovstvá z roku 1984. Na konte má aj nahrávky ako Mne sa neschováš (1985), Myslíš na to na čo ja? (1986), Šachy robia človeka (1989), Finta (1990), Jamaica Rum (1992) alebo Labute a havrany (2009). Medzi jeho hity patria okrem spomínaných skladieb aj piesne ako Poďme sa zachrániť, Kristínka iba spí, Marcel z malého mesta, Chráň svoje bláznovstvá, Sme svoji, Korálky od Natálky, Psi sa bránia útokom či Krásny zadok. Okrem hudby sa venuje aj fotografovaniu.

Termíny turné Peter Nagy - The best of 30 rokov:
18. mája - Martin, Kino Strojár
19. mája - Ružomberok, Dom kultúry A. Hlinku
20. mája - Trenčín, Piano Club
22. mája - Žilina, Dom odborov
23. mája - Boleráz, festival Dance With Air
2. júna - Zvolen, Dom kultúry Podborová
3. júna - Banská Bystrica, Aula SZU
4. júna - Prievidza, Kino Baník
8. júna - Piešťany, Dom umenia
9. júna - Nitra, PKO
10. júna - Lučenec, Kino Apollo

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies