Pellegrini slávnostne rozsvietil vianočný stromček

NETKY.SK • 3 December 2015, 17:18 • 2 min
Pellegrini slávnostne rozsvietil vianočný stromček

BRATISLAVA – Rozsvietením vianočného stromčeka pred budovou Národnej rady SR poslanci ukončili 14. deň 58. schôdze parlamentu. Sviečky slávnostne spolu s ďalšími zákonodarcami zažal predseda parlamentu Peter Pellegrini.

slovakia

left justify in out

Poslanci dnes prerokovali iba dva poslanecké návrhy, novelu rokovacieho poriadku, ktorou opoziční zákonodarcovia presadzovali, aby vláda raz za rok podala parlamentu správu o splnených a nesplnených bodoch svojho programového vyhlásenia. Národná rada právnu normu zamietla. Diskutovalo sa aj o novele ústavného zákona, ktorým trojica opozičných poslancov Štefan Kuffa (OĽaNO), Marián Kvasnička (nezaradený) a Jozef Mikloško (KDH) navrhovali zakázať interrupcie. Hlavným cieľom návrhu je podľa opozičných poslancov garantovať nenarodeným deťom od ich vzniku právo na život, nedotknuteľnosť, ochranu zdravia, zachovanie ľudskej dôstojnosti, ako aj ďalšie základné práva a slobody, ktoré sú vzhľadom na špecifické postavenie nenarodeného dieťaťa objektívne možné. Rozprava k právnej norme sa ešte neskončila.


Piatkové rokovanie otvorí diskusia v druhom čítaní k protiteroristickej legislatíve, ktorou sa parlament zaoberá v skrátenom legislatívnom konaní.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies