Pčolinský má pocit, že pri nájomných bytoch je cieľom ich „zarezať"

NETKY.SK • 11 Máj 2022, 12:39 • 2 min
Pčolinský má  pocit, že pri nájomných bytoch je cieľom ich „zarezať"

BRATISLAVA – Neustále odsúvanie schválenia podpory nájomných bytov vníma predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský už ako umelé naťahovanie. Má pocit, že cieľom je nájomné byty „zarezať". Uviedol to v stredu novinárom v Národnej rade (NR) SR s tým, že už začínajú „strácať trpezlivosť".

slovakia

left justify in out

Pčolinský skonštatoval, že by ho zaujímali konkrétne výhrady, keďže rokovanie o nájomných bytoch sa v parlamente už niekoľkokrát prekladalo na požiadanie koaličných partnerov.

 

„Pre mňa je nepochopiteľné, že opäť majú problém a práve opäť vo chvíli, keď sa má o tom hlasovať. Medzi schôdzami ich to absolútne nezaujíma a vždy ich to zaujíma len tesne pred hlasovaním. Čiže ja mám oprávnený pocit, že toto je umelé naťahovanie s cieľom, aby nám, poviem to tak slangovo, aby nám ´zarezali´ tie nájomné byty," vyhlásil.

 

V tejto chvíli podľa Pčolinského nájomné byty blokuje hnutie OĽaNO. Dodal, že to odôvodňujú „všeobecným balastom". 

 

„To sú také všeobecné formulky, keď chcete niekoho poslať niekam, tak poviete, že treba ešte rokovať alebo poviete, že si to vyžaduje širšiu odbornú diskusiu, alebo poviete, že zriaďme odbornú komisiu," poznamenal.

 

img

 

Priznal, že už trochu „strácajú trpezlivosť", lebo opäť počúvajú, že nájomné byty treba preložiť.

 

„Je to náš hlavný bod volebného programu a je pre nás dôležitý," zdôraznil.

 

img

 

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš priblížil, že pri tomto zákone je viacero vecí, s ktorými majú problém. Bol by však rád, keby sa už dohodli. Pripustil, že sa rokuje aj o dosahu návrhu zákona o podpore štátneho nájomného bývania na štátny rozpočet. Pčolinský tvrdí, že dosah na štátny rozpočet nie je žiadny.

 

img

 

Návrh zákona o podpore štátneho nájomného bývania je už v druhom čítaní a presúval sa už viackrát. Jeho cieľom je vytvoriť prostredie, ktoré umožní výstavbu štátom podporovaného nájomného bývania s regulovanou výškou nájomného a zárukou dlhodobého bývania. Návrh zákona chce riešiť aktuálny problém v oblasti bývania na Slovensku, a to je fyzická a cenová dostupnosť bývania pre široké skupiny obyvateľstva.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies