Pavol Rusko odmietol vypovedať v procese so Štefanom Aghom

NETKY.SK • 3 Jún 2021, 13:06 • 2 min
Pavol Rusko odmietol vypovedať v procese so Štefanom Aghom

PEZINOK - Bývalý minister hospodárstva a exriaditeľ TV Markíza Pavol Rusko dnes odmietol vypovedať v kauze falšovania zmeniek, v ktorej Štefan Agh čelí obžalobe.

slovakia

left justify in out

Eskorta ho tak pár minút po predvedení pred senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku zase odviedla do väzenského ústavu. Rusko si totiž v tomto prípade odpykáva 19 ročný trest väzenia, ktorý mu bol uložený v separátnom procese.

 

Súvisiaci článok: Vo štvrtok má po pol roku pokračovať proces so Štefanom Aghom z kauzy zmenky


Štefan Agh v bližšie neurčenom období od roku 2013 do roku 2016 po dohode s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým riaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom vytvoril dve zmenky, ktoré boli datované do júna 2000. Jedna zo zmeniek bola v hodnote osem miliónov eur, druhá 26 miliónov eur. Vyplatenia zmeniek sa na súde následne domáhala spoločnosť Správa a inkaso zmeniek Mariana Kočnera, vyplatiť ich mal Rusko ako žalovaný v prvom rade a spoločnosť Markíza Slovakia ako žalovaný v druhom rade.

 

Štefan Agh sa svojím konaním podľa prokuratúry dopustil obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi uložil ŠTS v roku 2020 v rámci kauzy zmenky rovnaké  tresty vo výške 19 rokov väzenia. Najvyšší súd tresty potvrdil na verejnom zasadnutí 12. januára tohto roku.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies