Päť regionálnych úradov pristúpilo k plošnému zatváraniu škôl

NETKY.SK • 29 November 2021, 18:31 • 2 min
Päť regionálnych úradov pristúpilo k plošnému zatváraniu škôl

BRATISLAVA - K plošnému zatváraniu škôl pre pandemickú situáciu nateraz pristúpili Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rožňave, Vranove nad Topľou, Lučenci, Dolnom Kubíne a v Banskej Bystrici. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Regionálni hygienici v Rožňave a vo Vranove nad Topľou pristúpili k plošnému prerušeniu vyučovania od pondelka. V Lučenci a Dolnom Kubíne k nemu pristúpia od utorka 30. novembra a v Banskej Bystrici od stredy 1. decembra. "Konkrétne o aké druhy škôl ide a ktorých okresov sa to týka, je možné priamo nájsť vo vyhláškach týchto regionálnych úradov, ktoré sú už zverejnené vo Vestníku vlády SR," podotkla Račková.

 

img

 

Hlavný hygienik SR Ján Mikas už koncom minulého týždňa vyzval všetkých 36 Regionálnych úradov verejného zdravotníctva, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. Regionálne úrady už v súčasnosti v okresoch pristupujú k zatváraniu jednotlivých škôl, kde sa nákaza šíri.

 

Prečítajte si tiež: Radičová i Dzurinda predstavili riešenie pandemickej situácie

 

Viaceré z nich požiadali o zvolanie regionálnych krízových štábov, pandemických komisií či bezpečnostných rád, na ktorých podrobne prerokujú epidemickú situáciu."Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch plnú podporu hlavného hygienika," zdôraznila Račková.

 

img

 

Možno vás zaujme: Zuzana Čaputová rokovala s lídrami V4. Čo hovoria na očkovanie?

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona