Park M. R. Štefánika v Trenčíne má ponúknuť atraktívne prostredie pre návštevníkov

NETKY.SK • 15 Jún 2023, 13:45 • 2 min
Park M. R. Štefánika v Trenčíne má ponúknuť atraktívne prostredie pre návštevníkov

TRENČÍN - Rozšírenie infraštruktúry revitalizovaného Parku M. R. Štefánika v Trenčíne pre kultúrne a spoločenské aktivity, súvisiace s projektom Európskeho hlavného mesta kultúry 2026, bolo hlavným cieľom krajinársko-architektonickej súťaže.

slovakia

left justify in out

Rozšírenie infraštruktúry revitalizovaného Parku M. R. Štefánika v Trenčíne pre kultúrne a spoločenské aktivity, súvisiace s projektom Európskeho hlavného mesta kultúry 2026, bolo hlavným cieľom krajinársko-architektonickej súťaže. Vyhlásila ju trenčianska radnica, súťaž už má svojho víťaza. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

 

"Autormi víťazného návrhu sú Peter Stec, Ján Studený, Peter Pasečný a Lucia Paulíková. Park s rozlohou približne 45.000 štvorcových metrov slúži najmä ako spojnica medzi centrom mesta a autobusovou či železničnou stanicou. Cieľom revitalizácie územia je transformácia tranzitného priestoru na kultúrno-spoločenský park. Park by mal ponúknuť atraktívne prostredie a pritiahnuť nových návštevníkov," uviedla hovorkyňa. Porota podľa nej vyzdvihla jasnú organizáciu územia, kde sú sústredené atraktívne funkcie v okolí centrálnej osi, ktorá je zároveň povýšená zo základného komunikačného ťahu na ucelenú verejnú plochu s možnosťami kultúrnych, spoločenských či relaxačných aktivít.

 

"Takto získa centrálna časť parku charakter mestského pešieho bulváru. Víťazný návrh reaguje na oba hlavné nástupy do parku. Od centra mesta vytvára predpolie pri ZUŠ K. Pádivého. Predpolie smerom od železničnej stanice vytvára jasný nástup do parku a signalizuje nové kultúrne funkcie," doplnila Ságová s tým, že výrazným aspektom víťazného návrhu sú vodozádržné opatrenia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies