Paris Hilton dostala ročný podmienečný trest

NETKY.SK • 21 September 2010, 7:20 • 2 min
Paris Hilton dostala ročný podmienečný trest

Paris Hilton dostala ročný podmienečný trest

slovakia

left justify in out

img

Súd v americkom Las Vegas odsúdil dedičku hotelového impéria Paris Hilton na ročný podmienečný trest v prípade obvinenia z ilegálneho prechovávania drog a marenia úradného výkonu. Stalo sa tak po tom, čo s prokurátorom uzavrela dohodu o vine a treste.

Dvadsaťdeväťročná Hilton taktiež zaplatila pokutu vo výške 2000 dolárov (v prepočte približne 1530 eur) a musí podstúpiť liečbu v rehabilitačnom centre a odpracovať 200 hodín verejnoprospešných prác. V prípade porušenie podmienky si celebrita odpyká ročný trest odňatia slobody v zariadení Clark County Detention Center. "Viem, že slečna Hilton ľutuje, čo sa stalo a priznáva zodpovednosť za svoje činy. Zaobchádzali s ňou rovnako ako s kýmkoľvek iným," uviedol po vynesení rozsudku jej právnik David Chesnoff.

Paris Hilton zatkla polícia v Las Vegas 28. augusta po tom, čo policajt Dennis Flynn z jej auta údajne zacítil zápach marihuany. Blondínku si počas policajnej prehliadky začali fotografovať ľudia v okolí, a tak sa pred nimi rozhodla skryť v neďalekom stredisku Wynn. Následne chcela navštíviť kúpeľňu. "Hilton povedala, že potrebuje nejaký balzam na pery, tak som jej podal kabelku zo stola. Ako ju otvárala, uvidel som malé "vrecúško", napadlo mi, že je to kokaín v plastickom obale. Spadlo to rovno do mojej ruky," opísal situáciu Flynn.

Polícia neskôr potvrdila, že išlo o 0,8 gramu drogy v prášku. Na policajtovu otázku, komu to patrí, odpovedala, že si to vôbec nevšimla, a vraj si myslela, že je to žuvačka. Hilton tiež najprv tvrdila, že kabelka, v ktorej bol prášok, nepatrila jej. Napriek tomu však uviedla, že ďalšie veci v taške ako finančná hotovosť v hodnote 1 300 amerických dolárov (asi 995 eur), kreditné karty, rozdrvená tabletka na predpis aj papieriky používané väčšinou na balenie marihuanových cigariet boli jej. Tým, že najprv poprela, že kabelka a kokaín patria jej, sa dopustila marenia úradného výkonu. Hilton následne previezli na miestnu policajnú stanicu, kde ju vypočuli, obvinili a na jej vlastnú záruku bez platenia kaucie ju prepustili s tým, že sa musí osobne dostaviť na súd. V prípade neuzavretia dohody o vine a treste jej hrozil trest odňatia slobody až na štyri roky.

Zdroj: SITA/ News.BBC.Co.UKtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona