Pápež František vyzval kresťanov, aby neodchádzali z Blízkeho východu

NETKY.SK • 23 December 2014, 15:02 • 2 min
Pápež František vyzval kresťanov, aby neodchádzali z Blízkeho východu

VATIKÁN - Pápež František vyzval kresťanov na Blízkom východe, aby neopúšťali krajinu Kristovho narodenia aj napriek "predtým nepredstaviteľným" útokom islamských extrémistov voči nim. Napísala to dnes agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Hlava katolíckej cirkvi vo svojom vianočnom pozdrave vyhlásila, že samotná prítomnosť malej kresťanskej komunity na Blízkom východe je dôležitejšia, než akákoľvek bohoslužba, ktorú tam cirkev dokáže poskytnúť.
     

František podľa vlastných slov dúfa, že raz bude môcť prísť aj osobne, ale teraz chce písomne poskytnúť slová útechy a solidarity.
     

Pápež zároveň odsúdil obchodovanie so zbraňami. Požiadal, aby moslimskí náboženskí vodcovia jasne odsúdili útoky na náboženské menšiny a využívanie náboženstva na ich ospravedlnenie.
     

"Nech skúšky, ktorými teraz prechádzate, posilnia vieru a oddanosť v každom z vás!" uviedol pápež František.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies