Paniku v metre výdatne priživil aj spevák Olly Murs

NETKY.SK • 26 November 2017, 11:21 • 2 min
Paniku v metre výdatne priživil aj spevák Olly Murs

LONDÝN - Spevák Olly Murs výdatne prispel k masovej panike, ktorá v piatok zachvátila cestujúcich v londýnskom metre.

slovakia

left justify in out

V čase, keď sa začali šíriť reálnym aj virtuálnym svetom informácie o streľbe v metre a zo stanice Oxford Circus vybiehali zdesení cestujúci, napísal Murs na Twitter, že sa strieľa aj v obchodnom dome Selfridges na priľahlej Oxford Street. Polícia pritom v rovnakom čase vyzývala občanov naopak k tomu, aby sa nezdržiavali vonku na Oxford Street a aby vyhľadali útočisko v niektorej z budov.

Zo stanice metra Oxford Circus začali v piatok poobede húfne vybiehať ľudia po tom, čo sa rozšírili informácie o údajnej streľbe v metre. Na mieste zasahovala polícia, ktorá dokonca v prvom vyhlásení informovala, že k udalosti pristupuje ako k teroristickému útoku. O hodinu neskôr však polícia vydala stanovisko, podľa ktorého v metre nenašla žiadne stopy po podozrivých, dôkazy o streľbe, a ani obete.

V sobotu polícia informovala, že dôvodom piatkovej paniky bola podľa všetkého len hádka medzi dvoma cestujúcimi. Na polícii sa v sobotu prihlásili obaja účastníci hádky, 40-ročný a 21-ročný muž, ktorých predtým identifikovali pomocou záznamov bezpečnostných kamier a ich fotografie polícia zverejnila v médiách so žiadosťou o pomoc pri pátraní po nich.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies