Pakistanské úrady popravili po školskej masakre ďalších ľudí

NETKY.SK • 21 December 2014, 17:11 • 2 min
Pakistanské úrady popravili po školskej masakre ďalších ľudí

ISLAMABAD - Pakistanské úrady popravili dnes obesením štyroch ďalších militantov odsúdených za spoluúčasť na nevydarenom atentáte na bývalého prezidenta Parvíza Mušarrafa v roku 2003.

slovakia

left justify in out

Popravy úrady vykonali vo väznici v pakistanskej provincii Pandžáb, potvrdil pre DPA vysokopostavený predstaviteľ tejto provincie. Išlo už do druhú popravu v Pakistane po nedávnom zrušení moratória na trest smrti, ktoré nasledovalo po utorňajšej masakre študentov na strednej vojenskej škole v Pešávare.
      

V Pakistanských väzniciach sa tiež dnes výrazne sprísnili bezpečnostné podmienky a ochrana. Na žiadosť predstaviteľov jednotlivých provincií do väzníc vláda vyslala vojenské posily. Príslušníci pakistanskej odnože militantného hnutia Taliban v reakcii na popravy pohrozili, že začnú realizovať útoky na väznice a vyslobodzovať svojich zajatcov, ako aj iné odvetné útoky.
      

Pakistanský premiér Naváz Šaríf zrušil v stredu moratórium na trest smrti. Stalo sa tak v súvislosti s útokom fundamentalistického hnutia Taliban na štátnu vojenskú školu v meste Pešávar, pri ktorom prišlo o život 141 ľudí, prevažne detí.
      

V Pakistanských väzniciach po celej krajine čaká na výkon strestu smrti podľa údajom tamojšieho ministerstva vnútra približne 8000 zajatcov. Takmer 30 percent z nich úrady odsúdili za teroristické činy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies