Oravskú Polhoru rozozvučí ďalší ročník Gajdovačky

NETKY.SK • 13 September 2023, 12:42 • 2 min
Oravskú Polhoru rozozvučí ďalší ročník Gajdovačky

Už 23. ročník medzinárodného gajdošského festivalu Gajdovačka sa uskutoční v dňoch 15.-17. septembra v Oravskej Polhore.

slovakia

left justify in out

V rámci festivalu je pripravený bohatý trojdňový program, na podujatí s jedinečnou atmosférou sa predstavia hudobníci zo Slovenska aj zo sveta.

Gajdy na tomto tradičnom úspešnom festivale reprezentujú nielen špecifický hudobný nástroj, ale aj symbol, ktorý spája ľudí z rôznych krajín, kultúr, prostredí a ktorí by sa za iných okolností nestretli.

Na podujatí vystúpi viac ako sto účastníkov, súčasťou festivalu budú súťaže, koncerty, odborné semináre, gajdošské sväté omše, či výstavy. Už v piatok o 13.30 je pripravená vernisáž výstavy výtvarných prác detí pod názvom „Keď gajdoši gajdujú“. Vernisáž bude spojená so slávnostným odovzdávaním cien.

Sprievodné akcie sa budú konať v Sihelnom, Námestove, Rabči, Zuberci. Neprídete o nočné zábavy s gajdošmi v Polhorskom dvore, zlatým klincom celého podujatia bude slávnostný galavečer.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Alexandra Elia
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies