Omikron dokáže zložiť na lopatky aj ľudí s troma dávkami vakcíny

NETKY.SK • 28 December 2021, 20:38 • 2 min
Omikron dokáže zložiť na lopatky aj ľudí s troma dávkami vakcíny

Približne 55 percent nových prípadov nákazy koronavírusom vo Švajčiarsku je spôsobených variantom omikron, s ktorým tam hospitalizovali už približne 40 ľudí zaočkovaných troma dávkami vakcíny.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Švajčiarsko patrí medzi krajiny s najvyšším počtom nakazených v prepočte na obyvateľov v Európe. Najviac prípadov sa týka ľudí vo veku od 20 do 30 rokov, oznámili v utorok úrady.

 

img

 

Za predchádzajúci deň potvrdili v 8,6-miliónovom Švajčiarsku 13 000 nových prípadov nákazy, pričom úrady očakávajú, že v januári by denné štatistiky nakazených mohli stúpnuť až na 20 000.

Pacienti s covidom v súčasnosti obsadzujú 40 percent lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti v krajine. Niektoré nemocnice sú plne obsadené, avšak prevozy pacientov do iných nemocníc fungujú podľa lekárskeho združenia bezproblémovo.

 

img

 

„Z hľadiska virulencie sa omikron zdá byť slabší než delta," uviedla vedúca vládneho odborného tímu pre boj proti covidu Tanja Stadlerová. Dodala však, že to môže byť spôsobené aj vysokou zaočkovanosťou v krajine. Dve tretiny Švajčiarov dostali najmenej dve dávky vakcíny, 22 percent má aj posilňujúcu dávku.

 

Prečítajte si: Ruská vakcína Sputnik V možno čoskoro dostane zelenú

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies