Olympiáda v Tokiu bude bez fanúšikov! V metropole Japonska je vyhlásený výnimočný stav!

NETKY.SK • 8 Júl 2021, 21:05 • 2 min
Olympiáda v Tokiu bude bez fanúšikov! V metropole Japonska je vyhlásený výnimočný stav!

TOKIO - Olympijské hry v Tokiu (23. 7. - 8. 8.) budú definitívne bez fanúšikov nielen zo zahraničia, ale aj z Japonska.

slovakia

left justify in out

Tento očakávaný verdikt oznámila guvernérka Tokia Juriko Koikeová po štvrtkovom stretnutí s predstaviteľmi Medzinárodného olympijského výboru a organizátormi.

 

img

 

Zákaz pre fanúšikov prišiel iba niekoľko hodín po tom, čo v hlavnom meste Japonska opätovne vyhlásili výnimočný stav, ktorý potrvá až do 22. augusta. Dôvodom je stúpajúci počet prípadov nákazy koronavírusom v japonskej metropole.

 

Zarábať bude vysielanie 

Naplnili sa prognózy odborníkov, že Hry XXXII. olympiády v Tokiu budú čisto televíznou udalosťou. Keďže až 75 percent príjmov MOV z olympijských hier tvoria platby za televízne práva, napriek neúčasti fanúšikov môžu jeho predstavitelia rátať so ziskom vo výške 3 až 4 miliardy dolárov len z televízie.

 

"Mnoho ľudí sa tešilo na sledovanie hier priamo na športoviskách, ale bola by som rada, keby si ich všetci mohli vychutnať aspoň z domu v televízii. Vzhľadom na výraznejšie šírenie vírusového kmeňa delta, museli sme podniknúť preventívne opatrenia," uviedla Koikeová.

 

img


Japonci len pred dvoma týždňami oznámili, že kapacita jednotlivých športových stánkov sa počas hier bude môcť zaplniť do päťdesiatich percent až do maximálneho počtu 10-tisíc ľudí. Avizované zavedenie núdzového stavu si však vyžiadalo zásadnú zmenu a zrušenie tohto predčasného rozhodnutia.

 

Otvárací ceremoniál OH v Tokiu bude bez fanúšikov, situácia v Japonsku sa zhoršuje

 

Podľa japonských zdravotníkov je kľúčovým faktorom na zamedzenie šírenia novej verzie koronavírusu zatvorenie reštaurácií, barov a karaoke salónov, kde sa podáva alkohol. V kombinácii s neúčasťou fanúšikov na OH 2020 by sa tak malo zamedziť organizovaniu väčších osláv športových úspechov na verejnosti.

 

"Potrebujeme dosiahnuť, aby si ľudia nekupovali alkohol a neoslavovali. Je to pre nás aktuálne kľúčová otázka," vyhlásil minister zdravotníctva Norihisa Tamura.

 

Aktuálna situácia v krajine 
Tokio vo štvrtok nahlásilo 896 nových prípadov koronavírusu, zatiaľ čo pred týždňom v rovnakom čase ich bolo iba 673. Stredajších 920 prípadov je najviac od 13. mája 2021, keď ich bolo 1010.

 

img

 

V Japonsku doteraz zaznamenali približne 810-tisíc osôb s pozitívnym testom na koronavírus, pričom ochoreniu COVID-19 v krajine podľahlo takmer 15-tisíc osôb. Aktuálne je zaočkovaných približne 15 percent Japoncov.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies