Ohňostroj z Tchaj-peja 101 bude symbolom osláv Nového roka na Taiwane

NETKY.SK • 31 December 2015, 09:20 • 2 min
Ohňostroj z Tchaj-peja 101 bude symbolom osláv Nového roka na Taiwane

TCHAJ-PEJ - Dnešný ohňostroj z mrakodrapu Tchaj-pej 101 sa stane symbolom osláv Nového roka na Taiwane. Túto šou v živom prenose ponúka televíznym divákom viac ako 100 svetových staníc a každoročne patrí k jedným z najdôležitejších udalostí na Taiwane. TASR o tom informovalo taiwanské zastúpenie na Slovensku.

slovakia

left justify in out

Prvú ohňostrojovú šou zrealizoval mrakodrap Tchaj-pej 101 v roku 2005. Bola prvou v dejinách, ktorá sa konala z niektorého zo svetových mrakodrapov a trvala 35 sekúnd. Pri príležitosti vítania roku 2015 pripravil Tchaj-pej 101 ohňostroj na tému "iSee Taiwan – Love and cherish Taiwan". Trval 218 sekúnd.

 

Témou ohňostroja Nového roka 2016 bude "Nature is Future". Cieľom je dostať do povedomia celého sveta Taiwan a jeho rozmanitú prírodu i rozľahlé pohoria a moria, aby sa ľudia dozvedeli viac o tomto ostrove. Sprievodná hudba spája východné a západné kultúry.

 

Tento rok si tvorcovia šou prizvali aj domáceho odborníka na voľné lezenie, aby im pomohol s inštaláciou plošiny na odpálenie ohňostroja na fasáde mrakodrapu.

 

Šou s 30.000 efektmi potrvá 238 sekúnd. Bude to doposiaľ najdlhšie trvajúci ohňostroj z výškovej budovy Tchaj-pej 101.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies