Od stredy bude na ulici Mlynské nivy v Bratislave vylúčená trolejbusová doprava

NETKY.SK • 1 Máj 2018, 10:49 • 2 min
Od stredy bude na ulici Mlynské nivy v Bratislave vylúčená trolejbusová doprava

BRATISLAVA – Na ulici Mlynské nivy v Bratislave bude od stredy (2.5.) úplne vylúčená trolejbusová doprava, a to v úseku od križovatky so Svätoplukovou ulicou po križovatku s Ulicou 29. augusta. Pripravené budú preto náhradné linky a trasy MHD.

slovakia

left justify in out

Tieto zmeny majú v prvej etape trvať do novembra a súvisia s rozsiahlou rekonštrukciou ulice Mlynské nivy, ktorú od začiatku mája spúšťa developer HB Reavis.

 

Trolejbusová doprava na tejto ulici bude podľa generálneho riaditeľa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Milana Urbana vylúčená od začiatku mája až do ukončenia prác. Od stredy začne investor postupne odstraňovať trakčné vedenie. "V tejto súvislosti dôjde k rozsiahlejšej reorganizácii liniek MHD. Napriek nutnosti presmerovania liniek dopravnú obslužnosť zabezpečíme porovnateľnou kapacitou náhradných liniek," povedal.

 

Výluka trolejovej dopravy na ulici Mlynské nivy sa dotkne najmä liniek 202, 210, 212 a nočného spoja N72. Na linke 202 bude zrušená súčasná konečná Nemocnica sv. Michala a zavedená nová konečná na Jelačičovej ulici. Od zastávky "Prievozská" pôjdu trolejbusy tejto linky po trase Miletičova s ukončením na Jelačičovej ulici a späť cez ulice Kupeckého, Žellova a Miletičova. Trolejbusy 212 budú obojsmerne odklonené cez Záhradnícku a Svätoplukovu. Trolejbusy 210 budú premávať bez obojsmernej obsluhy zastávky Autobusová stanica.

 

Bez zmeny trasy ostanú trolejbusy 205, keďže vozidlá na tejto linke disponujú pomocným dieselovým agregátom. DPB pripraví aj náhradnú autobusovú linku X72, ktorá bude premávať obojsmerne vo vylúčenom úseku Nemocnica sv. Michala, Mlynské nivy, Prievozská a Hraničná. Nočná trolejbusová linka N72 bude jazdiť obojsmerným odklonom cez ulice Záhradnícka a Svätoplukova. Viac informácií o zmenách v MHD môžu cestujúci nájsť na webovej stránke DPB.

 

Developer HB Reavis, ktorý v Bratislave stavia novú autobusovú stanicu, začne od mája s celkovou rekonštrukciou ulice Mlynské nivy. Rozdelená bude na viacero fáz, k celkovej uzávere tak nedôjde. Obnova je vyčíslená predbežne na 24 miliónov eur, investor ju zrealizuje na vlastné náklady. Počiatočné fázy by mali byť ukončené počas tohtoročnej jesene. Nový bulvár by mal byť k dispozícii pre obyvateľov i návštevníkov Bratislavy na jeseň 2019.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies