Od septembra sa bude za registráciu pred cestou do USA platiť 14 USD

NETKY.SK • 10 August 2010, 7:38 • 2 min
Od septembra sa bude za registráciu pred cestou do USA platiť 14 USD

Od septembra sa bude za registráciu pred cestou do USA platiť 14 USD

slovakia

left justify in out

Od 8. septembra tohto roka sa pri cestách do USA v rámci bezvízového programu začne vyberať poplatok za predcestovnú autorizáciu elektronického formulára (ESTA), a to vo výške 14 USD (10,56 EUR).
      Zavedenie poplatku vychádza z legislatívy schválenej americkým Kongresom vo februári tohto roka. Jeho cieľom je pokrývať náklady spojené s prevádzkou elektronického systému, ako aj financovanie novej agentúry na podporu cestovného ruchu.
      Slovensko spoločne s ostatnými krajinami EÚ podľa Ministerstva zahraničných vecí (MZV) SR podrobne posúdi a vyhodnotí praktické implikácie tohto opatrenia. "Spoločným záujmom EÚ a USA by malo byť umožniť čo možno najjednoduchšiu a administratívne najmenej náročnú mobilitu a cestovania občanov medzi krajinami EÚ a USA," konštatuje v stanovisku k tejto zmene tlačový odbor rezortu diplomacie.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona