Od januára čaká spoločnosti s ručením obmedzeným vyššia daň aj odvody

NETKY.SK • 11 December 2012, 08:12 • 2 min
Od januára čaká spoločnosti s ručením obmedzeným vyššia daň aj odvody

Od januára čaká spoločnosti s ručením obmedzeným vyššia daň aj odvody - Radíme Majiteľov slovenských spoločností s ručením obmedzeným (s. r.

slovakia

left justify in out

img

Majiteľov slovenských spoločností s ručením obmedzeným (s. r. o.) čakajú od nového roka viaceré zmeny. Najmä pre niektoré legislatívne zmeny budú vystavení vyššiemu finančnému tlaku. "Predovšetkým zmeny v zákonoch o dani z príjmov, zdravotnom a sociálnom poistení výrazne znížia ich očakávané príjmy," informovala poradenská spoločnosť v oblasti účtovníctva Accace.
      Legislatívne úpravy budú mať od 1. januára 2013 vplyv na výrazné zníženie čistých príjmov spoločníkov s. r. o. z podnikania. Dôvodom je najmä zvýšenie sadzby dane z príjmov právnických osôb zo súčasných 19 % na 23 %. Túto zmenu zatiaľ schválil slovenský parlament, pričom novela čaká na podpísanie prezidentom SR.
      Podnikatelia by sa mali pripraviť aj na zvýšenie sadzby zdravotného poistenia z príjmov vo forme dividend zo súčasných 10 % na 14 %. "Okrem toho negatívne vnímame aj zavedenie takzvaného 'osobitného' vymeriavacieho základu na príjmy z dividend na účely zdravotného poistenia v sume 120-násobku priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve spred dvoch rokov, čo na rok 2013 predstavuje sumu 94.320 eur," uviedol šéf poradenstva spoločnosti Peter Pašek.
      Ako dodal, rovnako negatívne možno vnímať aj zmeny vo výpočte odvodov v prípade dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Táto zmena bude znamenať zvýšenie ceny práce v porovnaní s rokom 2012.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies