Obeťami nútených prác a sexuálneho otroctva je vyše 12 miliónov ľudí

NETKY.SK • 30 September 2010, 07:09 • 2 min
Obeťami nútených prác a sexuálneho otroctva je vyše 12 miliónov ľudí

Obeťami nútených prác a sexuálneho otroctva je vyše 12 miliónov ľudí

slovakia

left justify in out

img

Najmenej 12,3 milióna ľudí po celom svete, predovšetkým žien a detí, musí vykonávať nútené práce alebo sa nachádza v komerčnom sexuálnom otroctve. Uviedla to dnes Medzinárodná organizácia práce (ILO).
      Ženy a deti sa podľa agentúry OSN "s väčšou pravdepodobnosťou stanú obeťou obchodníkov s ľuďmi, ktorí sa obvykle zameriavajú na slabých a zraniteľných". Najmenej 66 percent z ich obetí tvoria ženy a 27 percent deti.
      Ženy sa "ľahšie stávajú obeťami prostitúcie a sexuálneho vykorisťovania", uviedla ILO na zasadnutí v jordánskej metropole Ammán na tému boja proti obchodovaniu s ľuďmi na Blízkom východe a v severnej Afrike.
      Stretnutie sa konalo pred väčšou konferenciou, ktorú neskôr v priebehu roka organizuje manželka egyptského prezidenta Suzanne Mubaraková. Na podujatí v Luxore by sa mali zúčastniť okrem iných ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová, generálny tajomník OSN Pan Ki-mun a ďalší svetoví lídri.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies