Občianske združenia organizujú beh,ktorým chcú zvýšiť povedomie o ochrane lesa

NETKY.SK • 17 Apríl 2023, 17:30 • 2 min
Občianske združenia organizujú beh,ktorým chcú zvýšiť povedomie o ochrane lesa

BRATISLAVA - Občianske združenie (OZ) Priatelia Sitinského lesa v spolupráci so Slobodou zvierat organizuje v nedeľu (23. 4.) lesný beh s názvom Koruna Sitinského lesa. Cieľom podujatia je zvýšiť povedomie o potrebe ochrany lesného ekosystému, konkrétne v lokalite nachádzajúcej sa v blízkosti bratislavského útulku.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom koordinátorka kampaní Slobody zvierat Kristína Devínska. "Výťažok zo štartovného poputuje tento rok opusteným zvieratám, ktorých je v Slobode zvierat aktuálne viac ako 200," povedala Devínska. Združenie plánuje z finančného daru zabezpečiť špeciálne klietky na odchyt voľne žijúcich mačiek.

 

Prví bežci v kategórii muž/žena vyštartujú v nedeľu o 10.00 h. Neskôr, o 11.35 h, sa na štartovaciu rovinku postavia pretekári v disciplíne beh so psom. Štart aj cieľ sa bude nachádzať v blízkosti útulku Slobody zvierat. Celá trasa bude mať podľa Devínskej dĺžku päť kilometrov. Bežať sa bude po lesnom povrchu s prevýšením viac než 220 výškových metrov. Koruna Sitinského lesa bude mať svoje špecifiká. Pôjde napríklad o ručne vyrezávanú putovnú korunu a ďalšie ručne robené ocenenia pre najlepších bežcov. "Unikátne značenie bude opakovateľne použiteľné aj pre ďalšie ročníky," priblížila Devínska.

 

Účastníci behu tiež dostanú ekologický štartovný balíček v textilnej taške s dizajnom, ktorý navrhli študenti Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru. Predseda OZ Priatelia Sitinského lesa Matej Smrek doplnil, že v rámci prípravy podujatia organizujú minimálne dve brigády zamerané na čistenie lesa od odpadkov. "Myšlienka podporiť týmto spôsobom zvieratá v útulku a tiež tie, ktorých domovom je blízky les, je unikátna," skonštatovala Devínska. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies