O konaní Tour de France sa rozhodne v polovici mája

NETKY.SK • 4 Apríl 2020, 10:41 • 2 min
O konaní Tour de France sa rozhodne v polovici mája

PARÍŽ - Konanie cyklistických pretekov Tour de France v plánovanom letnom termíne je šialenstvo a zločin proti ľudskosti. Vyhlásil to bývalý francúzsky minister športu David Douillet, ktorému sa nepáčia snahy organizátorov udržať podujadie v kalendári napriek pandémii nového koronavírusu.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

O oragnizácii pretekov sa rozhodne v máji

Štart najslávnejších etapových pretekov sveta je naplánovaný na 27. júna v Nice, vyvrcholiť by mali 19. júla tradične na Elyzejských poliach v Paríži. O prípadnom odložení pretekov sa bude rozhodovať 15. mája. Podľa Douilleta, ktorý bol minister športu v rokoch 2011 a 2012, majú zdravotné riziká konania Tour vyššiu váhu než finančné dôsledky prípadného odloženia či zrušenia pretekov.

 

img

 

Vyjadrenie olympisjkého šampióna 

"Boh vie, že som fanúšik Tour de France, žiadne leto nevynechám ani jednu etapu," povedal dvojnásobný olympijský šampión a štvornásobný majster sveta v džude. "Pokiaľ budeme mať dostatok nástrojov na to, aby sme získali istotu, že všetci jazdci a diváci budú otestovaní a na koronavírus negatívni, tak prečo nie. Ale to sa zrejme nestane. Neexistuje vakcína, nič. A ľudia umierajú," pokračoval Douilleta.

 

img

 

Prirovnanie k voľbám  

Ten prirovnal možnosť konania Tour k marcovým komunálnym voľbám, ktoré vo Francúzsku neodložili napriek vládnym opatreniam proti šíriacemu sa koronavírusu. "Zúril som, že sa voľby konali. Nebál som sa povedať, že to bol zločin proti ľudskosti. A konanie Tour v týchto podmienkach je pre mňa to isté. Je to šialenstvo," uviedol Douillet pre francúzsku televíziu.

 

img

 

Tímy sú za uskutočnenie podujatia

Zástupcovia tímov pritom podporujú snahu organizátorov odjazdiť tohtoročnú Tour. "Tour de France je najdôležitejšia udalosť roka pre nás i pre našich sponzorov. Ak sa uskutoční, môžeme sa na všetko pozerať optimisticky," povedal nedávno Ralph Denk, riaditeľ tímu Bora-hansgrohe, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentant Peter Sagan.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies