Novým generálnym riaditeľom RTVS sa stal Václav Mika

NETKY.SK • 1 August 2012, 11:09 • 2 min
Novým generálnym riaditeľom RTVS sa stal Václav Mika

Novým generálnym riaditeľom RTVS sa stal Václav Mika - Kultúra Novým generálnym riaditeľom Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa stal Václav Mika. Bývalý riaditeľ TV Markíza zvíťazil v konkurencii ďalších desiatich uchádzačov, keď mu v tajnej voľbe svo

slovakia

left justify in out

img

Novým generálnym riaditeľom Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa stal Václav Mika. Bývalý riaditeľ TV Markíza zvíťazil v konkurencii ďalších desiatich uchádzačov, keď mu v tajnej voľbe svoj hlas odovzdalo 74 poslancov. Na zvolenie potreboval získať nadpolovičnú väčšinu hlasov. Za Mikovho najväčšieho konkurenta, šéfa Tlačovej agentúry (TA) SR Jaroslava Rezníka, hlasovali dvaja poslanci. Okrem vládnych sociálnych demokratov sa na voľbe zúčastnili aj poslanci OĽaNO. Hlasovalo spolu 95 poslancov.
      Generálny riaditeľ TASR blahoželá Mikovi k zvoleniu a praje mu veľa "múdrych a šťastných rozhodnutí" vo funkcii šéfa RTVS. Rezník bude naďalej riadiť TASR. "Budem sa venovať rozvoju verejnoprávnej TASR," povedal.
      Mika by mal vo verejnoprávnom médiu presadzovať svoj projekt riadenia a rozvoja Bez bariér. V ňom napríklad pripúšťa možnosť opätovného spustenia Trojky, ktorá by vysielala šport. Jednotka by sa mala zamerať na štandardný európsky formát verejnoprávnych médií, cieľovým publikom Dvojky bude náročný divák. Televízia by sa mala navyše vrátiť k investigatívnej publicistike a viac spolupracovať s verejnoprávnou Českou televíziou (ČT). Zlepšiť program STV má aj lepšie spravodajstvo a menší počet repríz. Od týchto zmien si Mika sľubuje zabezpečenie stabilnejšej programovej štruktúry, ale aj väčšiu sledovanosť STV.
      Slovenský rozhlas funguje podľa jeho slov už teraz pomerne stabilne. Pozrieť by sa však chcel napríklad na Rádio FM v snahe zvýšiť jeho počúvanosť.
      Nový šéf RTVS nahradí historicky prvú riaditeľku zlúčeného verejnoprávneho rozhlasu a televízie Miloslavu Zemkovú. Tá bola odvolaná koncom júna pre údajné porušenie zákonnej povinnosti písomne informovať Radu RTVS o zámere vstúpiť do zmluvného záväzku, predmetom ktorého je plnenie presahujúce sumu 100.000 eur.
      Václav Mika pôsobil v oblasti verejnoprávnych médií aj v minulosti. V rokoch 1986 až 1994 zastával rôzne riadiace funkcie v Slovenskej televízii (STV) a v rokoch 1998 až 1999 bol podpredsedom Rady STV. Takisto riadil Rádio Expres od jeho spustenia v roku 2000 až do roku 2006, kedy sa stal generálnym riaditeľom TV Markíza. Na tomto poste zotrval až do septembra 2010.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies